منو اصلی
لينكهاي مرتبط

اخبار > باید به سمت پیوند کلیه برویم


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

باید به سمت پیوند کلیه برویم

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: باید به سمت پیوند کلیه برویم.

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر یوسف پریدار در مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگترین مرکز دیالیز جنوب غرب کشور که در بیمارستان بزرگ دزفول قرار دارد. گفت:باید شرایطی را فراهم بکنیم و به سمت پیوند کلیه برویم.

 دگتر پریدار افزود: بیماریهای غیر واگیر دار بار سنگینی را به جامعه تحمیل می کند و بیماریهایی مثل فشار خون و مرض قند عوارض نارسایی کلیه ایجاد می کنند  رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول خاطر نشان کرد فرق بین دیالیز و عدم مانند فرق بین زندگی و مرگ است.

دکتر پریدار افزود: نسبت بیماران کلیوی به تخت افزایش یافته است و تخت های موجود پاسخگوی نیاز بیماران کلیوی نیست و باید شرایطی را فراهم بکنیم و به سمت پیوند کلیه برویم. دکتر پریدار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه افراد بیمار شرایط پیوند را پیدا نمی کنند و باید بتوانیم آنها را زنده نگه داریم و با کیفیت قابل قبول هم زنده بمانند تا شرایط پیوند را مهیا کنند.

دکتر پریدار از اقدام خانواده نیکوکار معتمد دزفولی برای مشارکت در ساخت این مرکز تقدیر کرد و افزود: این خانواده در حال حاضر ساخت مرکز آموزش مهارت‌های بالینی دانشجویان پزشکی را نیز برعهده دارند. دکتر پریدار افزود: در ساخت این مرکز دیالیز دانشگاه علوم پزشکی دزفول پنجاه درصد مشارکت خواهد داشت.

 رئیس مرکز درمانی خیّریه امام حسن مجتبی (ع) دزفول گفت: ظرفیت فعلی مرکز دیالیز دزفول ۳۰ تخت است در حالی که به بیش از ۲۲۰ بیمار  در سه نوبت صبح، ظهر و شب دیالیز خدمات رسانی می‌کند
محمدرضا اسماعیل چگنی افزود: قرار است این مرکز در ۱۲ ماه با ظرفیت ۷۰ تخت در یکهزار و ۸۰۰ مترمربع ساخته شود که ۵۰ درصد هزینه ساخت آن را خانواده معتمد دزفولی تقبل کرده‌اند و ۵۰ درصد دیگر نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی تامین خواهد شد.
وی گفت: هزینه ساخت بزرگترین مرکز دیالیز جنوب غرب کشور بین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد ریال است.

١٩:٢٦ - شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٩٤٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٢١٩


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج